«

»

gru 04

Spotkanie z „Królową powieści historycznej”

„Im więcej piszę, tym trudniej mi się rozmawia.

 Gdy muszę powiedzieć coś o sobie, zasłaniam się książkami.

 Jestem tylko przecinkiem w napisanym przez siebie zdaniu.”

Elżbieta Cherezińska

30 listopada byliśmy w Bibliotece Publicznej w Koszalinie na spotkaniu autorskim z Elżbietą Cherezińską, która zasłużenie nazywana jest „Królową powieści historycznej”. Dziełem pisarki są m.in. znane serie i powieści „Północna droga”, „Odrodzone królestwo”, „Harda. Królowa” oraz  „Turniej cieni”, „Gra w kości”. Elżbietę Cherezińską możemy nazwać „naszą sąsiadką”, mieszka w Kołobrzegu, urodziła się w Pile. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Debiutowała w 2005 roku. Najpoczytniejsze książki autorki to te, których akcja jest osadzona w Skandynawii epoki wikingów oraz cykl piastowski.

Niewątpliwie pisarka ma grono wiernych czytelników, o czym mogliśmy się przekonać w czwartkowy wieczór. Spotkanie przebiegało w ciepłej i pełnej uroku atmosferze. Nasza grupa z zainteresowaniem słuchała pochłaniającej całkowicie opowieści o czasach panowania dynastii Piastów. Była to niezwykła lekcja historii  i języka polskiego poprowadzona
z pasją i pełna emocji. Uczniowie naszej szkoły, którzy już niejednokrotnie brali udział w spotkaniach autorskich, mogli poznać warsztat pracy pisarki, jej bogatą wiedzę i osobisty urok.

Uznanie dla uczniów klasy II A, II C, III B, III D  oraz II i III LO za wytrwałość i chęć rozwijania swoich zainteresowań. Czekamy na kolejne spotkanie z kulturą i liczymy na niezapomniane wrażenia.

Grażyna Chwieduk

loading