«

»

lis 11

„Nasza droga ku wolności” – szkolne obchody Dnia Niepodległości

11 listopada

Dnia 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy III a oraz III b przygotowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Nasza droga ku wolności”, którego celem było ukazanie dziejów narodu polskiego, wypełnionych walką o wyzwolenie spod jarzma zaborów. Uczniowie uświetnili pamięć minionych dni wierszami, filmami i pieśniami o tematyce patriotycznej, dzięki którym można było prześledzić łańcuch wielu pokoleń Polaków, tragiczne losy powstańców, skutki rusyfikacji i germanizacji, walkę w czasie I wojny światowej i odzyskanie upragnionej wolności. Ideą apelu było również przypomnienie zarówno tych znanych jak i tych bezimiennych bohaterów, uświadomienie wszystkim uczniom, jak ważna jest i powinna być – dla nas – nasza Ojczyzna; wyjaśnienie, co znaczy słowo „wolność”. oraz przypomnienie, iż wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co powinniśmy pielęgnować.

Renata Piszak

loading