Otrzęsiny klas pierwszych

Co roku klasy pierwsze muszą przejść tradycyjne otrzęsiny. Aby tradycji stało się zadość, i w tym roku w czwartek 9 listopada „Koty“ z pierwszych klas zgromadziły się w auli. Uroczystość przygotowały klasy trzecie LO i ZSZ.

Uczniowie z klasy I technikum i branżowej szkoły stanęli przed koniecznością sprostania wielu konkurencjom. Musieli m. in. zaprezentować atrakcyjne przebranie i wiersz lub piosenkę własnego autorstwa. Wyścig w workach oraz przeciąganie liny sprawdziły sprawność fizyczną naszych pierwszaczków. Picie wody z butelki na czas, to zadanie, z którym doskonale sobie poradzili, chociaż smoczek na butelce, nie ułatwiał zadania. Zdrowe zęby reprezentantom klas też się przydały, kiedy należało wyciągnąć z pojemnika pływające jabłka oraz cukierki z miski pełnej mąki.

Cała uroczystość przebiegała w pogodnej atmosferze, bo taka panowała wśród uczniów.

Emilia Marunowska

loading