Twój wybór, twój zawód, twoja przyszłość

4Dnia 17.05.2107 r odbyła się w naszej szkole sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej, zatytułowana „Twój wybór, twój zawód, twoja przyszłość”, której tematem przewodnim był wybór drogi życiowej młodego człowieka kończącego pewien etap nauki. W trakcie spotkania mogliśmy więc zapoznać się z historią naszej szkoły, zmianami w systemie oświaty, a także opiniami naszych uczniów i absolwentów Liceum Ogólnokształcącego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej – na temat nauki w karlińskiej szkole. Slajdom i filmikom towarzyszyły skecze a także prezentacja Technikum Mechatronicznego, powstałego na terenie naszej placówki.

9pCennych rad udzielił nam pan Przemysław Piotrowski z firmy „Kospel”, który tak mimochodem wspomniał również o finansowym dodatku motywacyjnym dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, odbywających praktyki w naszych okolicznych przedsiębiorstwach, w których można potem znaleźć zatrudnienie na stałe.

apel sesjaSwoim cennym doświadczeniem podzielił się z nami również burmistrz Karlina – pan Waldemar Miśko, który zachęcił młodych ludzi do podjęcia nauki w naszym Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Mechatronicznym, wspominając takie plusy jak: nauka na Politechnice Koszalińskiej, bezpłatny dojazd do szkoły, kurs prawa jazdy, szkolny karnet sportowy na zajęcia w hali itp. bogatą ofertę zajęć dodatkowych, o których możecie się szczegółowo dowiedzieć w sekretariacie naszej szkoły.

Całość zakończyła otwarta lekcja informatyki oraz pokazy naukowe z fizyki i chemii poprowadzone przez naszych absolwentów. Mamy nadzieję, iż taka forma promocji zachęci was do kontynuowania nauki w murach waszej „starej” szkoły, do której was serdecznie zapraszamy. :D

Renata Piszak

 

loading