Niezwykłe spotkanie ze sztuką – „ Iskierka niebiańskiej miłości”

Dnia 15.01.2016r i 22.01.2016r uczniowie klas I-III Gimnazjum w Karlinie uczestniczyli w spotkaniu z wychowankami Stowarzyszenia Integracji Społecznej „Droga”. Niepełnosprawni aktorzy „Teatru na kółkach” zaprezentowali spektakl pt. „Iskierka niebiańskiej Miłości”. Następnie  zespół perkusyjny „Stars” zaprezentował utwory związane z tematyką świąteczną zatytułowane„ świąteczne melodie”. Młodzież niepełnosprawna pokazała uczniom gimnazjum, iż uczucia można wyrazić nie tylko słowem ale i gestem, światłem, ruchem czy symbolem. Aktorzy w sposób profesjonalny zaprezentowali wzruszający spektakl traktujący o życiu osób niepełnosprawnych. Wspomnieli nam o tym, jak są często pomijani, traktowani i nierozumiani we współczesnym życiu, w którym liczy się tylko pogoń za modą, pieniędzmi, sukcesem, w którym nie ma chwili dla drugiego człowieka.

M. Malińska

loading