Ogólnopolski sukces naszego gimnazjalisty

1646_oTaki oto piękny kryształ udało się wyhodować naszemu uczniowi – Karolowi Góreckiemu, który wziął udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów, zorganizowanemu przez Instytut Fizyki w Katowicach. Praca Karola została wyróżniona a sam uczeń uzyskał tytuł laureata konkursu.

karolGeneza konkursu wiąże się z obchodami Międzynarodowego Roku Krystalografii, które przypadły na rok 2014. Jedną z inicjatyw tych obchodów było utworzenie światowej sieci szkół, biorących udział w konkursach i eksperymentach wzrostu kryształów. Inicjatywa ta miała dostarczyć młodzieży szkolnej podstawowych informacji na temat kryształów. Sukces i popularność konkursu spowodowała, iż organizowany jest on co roku na całym świecie. Praca konkursowa polega na wyhodowaniu dowolną metodą, jak najlepszej jakości kryształów dowolnie wybranych związków i przesłaniu ich w określonym terminie wraz z dokumentacją hodowli w postaci np. zdjęć, filmów, opisów – do jury konkursu. Nad całością przedsięwzięcia czuwała nasza chemiczka pani Anna Rusiecka. :D

Warto przypomnieć, iż nasz Człowiek Renesansu jest finalistą konkursów z języka polskiego, geografii i fizyki oraz laureatem konkursu z chemii.

Naszemu kryształowemu uczniowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. :D

R. Piszak

1345

 

 

 

loading