Szaleni Historycy badają kościół w Karlinie

sh23 maja Szaleni Historycy odwiedzili kościół pw. św. Michała Archanioła w Karlinie. Celem wycieczki było porównanie zgodności literatury z architekturą karlińskiego kościoła oraz dokładne oględziny jego wnętrza. Po wstępnych badaniach – pracy z planem oraz skrupulatnych pomiarach świątyni ustaliliśmy, że kościół zbudowano z różnych rodzajów cegieł. Omówiliśmy ich styl, wiek powstania oraz cechy szczególne. Dowiedzieliśmy się również, że prezbiterium zawsze wskazuje wschód – co jest bardzo przydatną informacją praktyczną.

Po krótkim podsumowaniu udaliśmy się na najwyższy poziom wieży kościelnej, gdzie odbyliśmy „spacer” po więźbie dachowej kościoła. Wysłuchaliśmy historii tego miejsca opowiedzianej przez kustosza muzeum Ziemi Karlińskiej Pana Krystiana Zalewskiego, po czym przeszliśmy na zamkniętą strefę nad prezbiterium. Podekscytowani możliwością zdobycia wiedzy ruszyliśmy, aby zobaczyć jak najwięcej. Spotkanie zakończyło się krótką wymianą wrażeń między członkami naszego koła.

Więcej o nas możecie znaleźć na naszej stronie: :D
http://muzeum.kokkarlino.pl/index.php/wokol-muzeum/szaleni-historycy

                                                                                                                                                                        Weronika Podlasińska, II c

 

loading