Ogólnopolski sukces naszego licealisty

IMG_5634W dniach 2 – 4 czerwca 2016 r. w Warszawie odbył się finał Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”. W warszawskim finale wzięło udział 56 licealistów z całej Polski wyłonionych w wyniku wcześniejszych, kilkustopniowych eliminacji. Uczniowie rywalizowali w siedmiu konkurencjach: Broń i barwa, Eksponat muzealny, Geografia militarna, Oprowadzanie po obiektach historycznych, Literatura, poezja i pieśń, Malarstwo batalistyczne, Kronika Filmowa. Zmagania odbywały się w Centralnej Bibliotece Wojskowej, Muzeum Wojska Polskiego oraz na ulicach Warszawy.

W zawodach świetnie wypadł uczeń pierwszej klasy naszego Liceum Ogólnokształcącego – Kacper Tyborski, który uzyskał tytuł Laureata olimpiady. Oznacza to, że Kacper już dziś może cieszyć się z indeksu Uniwersytetu Jagiellońskiego. :D

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. :D

loading