„ Młodzież zapobiega pożarom” – Eliminacje powiatowe

ppW dniu 22 marca 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ten ma na celu popularyzowanie wiedzy i umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Do eliminacji powiatowych turnieju przystąpiło dwudziestu finalistów ze szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych powiatu białogardzkiego. Zespół Szkół w Karlinie reprezentowało czterech uczniów (Jakub Wiśniewski, Wiktoria Mańkowska, Szymon Walczak, Wojciech Kujawski).

Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Niestety Nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich. Najwyższe II miejsce w grupie wiekowej – szkoły gimnazjalne zajął Szymon Walczak z kl IIIb. Na zakończenie wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Karlino Pana Waldemara Miśko oraz Nadleśnictwo Gościno i Tychowo.

M. Malińska

loading