Spotkanie z Dariuszem Rekoszem

Dariusz Rekosz, autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, autor słuchowisk, animator kultury, honorowy ambasador literatury dla…, laureat nagród …, niewątpliwie sympatyczny, posiadający dar czarowania słowem, pisarz. Dzisiaj, 19 listopada, mieliśmy (klasa III a i III b) okazję spotkać się z Dariuszem Rekoszem, a spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej i przebiegało w niezwykłej atmosferze pod hasłem przewodnim „Magia słów”. Pisarz poprowadził nas przez labirynt pozornie niezwiązanych ze sobą tajemnic, zjawisk językowych, zagadek matematycznych i chemicznych. Dzięki poprowadzonemu ze swadą i szczyptą humoru wykładowi dowiedzieliśmy się, co mają ze sobą wspólnego papierosy, lotto, wulgaryzmy, cyfry rzymskie, arabskie (a może hinduskie?), imiona męskie zakończone na -a … i w końcu ogonki i przecinki. Mieliśmy okazję poznać dość pokaźny dorobek pisarski autora, dowiedzieć się , co Dariusz Rekosz ma wspólnego z Muzeum Hansa Klossa i z kim (znanym z telewizji, pierwszych stron gazet) spotyka się podczas realizacji różnych twórczych pomysłów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę pisarza www.rekosz.pl

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA! Na pewno, niektóre z pozycji przedstawionych na spotkaniu znajdziecie w Miejskiej Bibliotece. My możemy pochwalić się wspólnymi zdjęciami, a nawet dedykacją autora. Na koniec proponujemy ciekawą zagadkę, którą zadał nam pisarz. Bądźcie detektywami i drogą dedukcji znajdźcie prawidłową odpowiedź. Czy od 20 można odjąć 22 tak, by otrzymać wynik 88?

Grażyna Chwieduk

loading