Gimnazjaliści czytają dzieciom

Gimnazjaliści z naszej Szkoły zorganizowali akcję czytania bajek przedszkolakom oraz uczniom młodszych klas szkoły podstawowej. Pierwsze spotkanie z dziećmi odbyło się 14 listopada w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Karlinie. Piątka naszych uczniów przygotowała ciekawe znane bajki min.: Trzy Świnki, Złotowłosa i odczytali je przedszkolakom. Do każdego czytanego tekstu przygotowali pytania oraz pokazywali ilustracje. Lektura w maluchach wzbudziła dużo emocji i zainteresowania. Dzieci z olbrzymim zaangażowaniem śledziły losy bajkowych postaci i oglądały ilustracje w książce. W ramach wdzięczności przedszkolaki wręczyły swoim starszym kolegom podziękowania w postaci dyplomów. Uczniom bardzo spodobała się praca i zabawa z małymi dziećmi. Kontakt z młodszymi może ich wiele nauczyć: rozwija odpowiedzialność i cierpliwość, pomaga pokonać nieśmiałość, pozwala zdobyć doświadczenie w pracy na rzecz innych. Przynosi dużo radości, a jednocześnie kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo, co dzisiaj szczególnie cenne. Wychodząc z przedszkola, skomentowali, że było fajnie, ciekawie i pożytecznie. I już szykują kolejne wiersze, bajki. Samorząd Uczniowski planuje tak akcję czytania przeprowadzać w każdym miesiącu przynajmniej jeden raz

loading