Miłośnicy historii w Kołobrzegu

muzeum3We wtorek 22 października grupa 46 uczniów gimnazjum uczestniczyła w zajęciach organizowanych w ramach Klubu Miłośnika Tradycji i Historii Polski. Zajęcia odbywały się w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Muzeum prezentuje uzbrojenie i umundurowanie wojsk polskich na przestrzeni całej historii naszego państwa. Zadaniem uczestników było dokładne zapoznanie się z ekspozycją oraz wykonanie dwóch zadań związanych z prezentowanymi eksponatami.

1) Wybierz po jednym eksponacie broni dawnej i współczesnej, który najbardziej cię zainteresował. Dokonaj ich opisu oraz dokumentacji fotograficznej.

2) Prześledź i zaprezentuj ewolucję związaną z ochroną głowy walczących żołnierzy.

Uczniowie w ciągu tygodnia przygotują swoje prace, z których powstanie wspólna prezentacja multimedialna.
Przy okazji wizyty w Kołobrzegu udało się również odwiedzić Muzeum Minerałów oraz Latarnię Morską.

Najbliższe plany grupy miłośników historii to wizyta w Białogardzie i analiza dawnej zabudowy tego miasta (mury obronne, brama wjazdowa, kościół, ratusz).

 

 Daniel Wach

 

loading