Czary mary!

Tak, tak! Tytuł tego wpisu to nie żadna pomyłka! 17 października do Zespołu Szkół przybył… magik!

 

No dobrze, nie był to magik, a iluzjonista, który potrafił zamienić papierek w pieniądze, czytać w myślach, wyczarować cukierki oraz… PRZEPIŁOWAĆ nauczycielkę (nie czyniąc jej przy tym żadnej krzywdy!). Pokazał także zdolność do wydobycia się z zamkniętej skrzyni mimo skutych kajdankami rąk!

Uczniowie byli oczarowani! Dosłownie i w przenośni. Występ iluzjonisty wywołał szczery śmiech i niemałe zdumienie. Ostatecznie iluzjonista pokazał też, jak można wykorzystać naukę do „magicznych sztuczek”, prezentując mechanizm złudzeń optycznych oraz sztuczkę matematyczną – gdy wszystkim obecnym na sali wyszedł identyczny wynik działania matematycznego.

Ciekawym urozmaiceniem występu było też to, że uczniowie mogli asystować przy wielu sztuczkach – chętnych nie brakowało!

Sądzę, że mimo wieku uczniów zespołu szkół, wszyscy bawili się doskonale!

 

loading