Kolejne spotkanie partnerskie w ramach programu Erasmus+

W dniach 16-18.02 – nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym już międzynarodowym spotkaniu, odbywającym się w ramach realizacji projektu Erasmus +, zatytułowanym „Two Faces of Technology. Isolation and Opportunities”. 
Tym razem, nasze spotkanie odbyło się w Czechach, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z technologicznymi nowościami edukacyjnymi używanymi na co dzień w szkole w Pilźnie, zastosować te nowości w aplikacjach używanych w trakcie zajęć w fitness club oraz podczas zwiedzania dwóch wielkich i pięknych miast Pilzna oraz Pragi. Było to nasze kolejne spotkanie w Pilznie, bo wcześniej w maju 2021 roku uczestniczyliśmy w spotkaniach online.  

Naszą mobilność uatrakcyjniły wizyty w dwóch ważnych technologicznie dla naszych południowych sąsiadów miejscach. Ogromne wrażenie zrobiła na nas wizyta w Techmania Science Centre i jego Planetarium, gdzie przez doświadczenia przechodziliśmy przez różne działy nauki. Natomiast dodatkową, nietypową podróżą przez ostatnie stulecia, była wizyta w browarze, gdzie mogliśmy zaobserwować w jakim sposób przemiany technologiczne wpływały na procesy produkcyjne bardzo charakterystycznego dla tamtego regionu napoju. 
Całemu spotkaniu towarzyszyło poznawanie czeskiej kultury, českich knedličków oraz przemiła atmosfera. 

Dziękujemy naszym czeskim Gospodarzom, a zwłaszcza Ninie Scerbovej i Annie Arnetowej za wspaniałą gościnę! 

Więcej zdjęć z naszej wyprawy na naszym szkolnym FB!

Renata Piszak-Walczykowska
Justyna Syga

loading