#Solidarni z Ukrainą

Drodzy PRZYJACIELE Zespołu Szkół w Karlinie!

W tym trudnym czasie dla naszych ukraińskich  sąsiadów, a tym samym naszych ukraińskich uczniów, doceniamy płynące do nas z wszystkich stron sygnały chęci pomocy i przejawy sympatii! Nigdy nie mieliśmy wątpliwości o wielkich sercach społeczności naszego regionu, a zwłaszcza naszej małej ojczyzny-Karlina.

Nasi ukraińscy uczniowie są wzruszeni wszystkimi przejawami solidarności z nimi i doceniają ogrom dobra, które ich tutaj spotyka.

Wraz z Włodarzami Karlina monitorujemy na bieżąco najważniejsze potrzeby naszych uczniów-te materialne i emocjonalne. Nawet jeżeli teraz są one zaspokojone, bo jeszcze mają oni środki finansowe, a od nas otrzymują wsparcie emocjonalne i opiekę psychologiczną, to musimy mieć świadomość, że w miarę przedłużania się, czy też eskalacji konfliktu – sytuacja może się drastycznie zmienić. I wtedy będziemy prosić Państwa o wsparcie w każdej postaci. Cieszymy się, że już teraz takie sygnały do nas dochodzą i za wszystkie OGROMNIE DZIĘKUJEMY!

W Gminie Karlino powstał zespół koordynujący konieczne formy pomocy dla potrzebujących z Ukrainy. W przypadku chęci dzielenia się dobrem zachęcamy do bezpośredniego kontaktu pod nr tel. 690 990 254 lub mailowo mgops@karlino.pl, a Państwa pomoc na pewno trafi również do naszych uczniów.

WAŻNE!

Nasi uczniowie to młode, odważne i zaangażowane osoby, które potrafią docenić to, co osiągają własną pracą, dlatego jeżeli ktoś z Państwa chciałby teraz wesprzeć ich w postaci propozycji doraźnej pracy – w weekendy lub popołudniami to zachęcamy do kontaktu z nami tel. 535 986 126 (w godzinach pracy szkoły) lub mailowo: zskarlino@zskarlino.pl

Wszyscy liczymy na szybkie zakończenie konfliktu i wierzymy, że pokój wkrótce zapanuje na Ukrainie.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ💙💛Infolinia- bezpłatne wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim.

Grafika przedstawia hasło napisane drukowaną białą czcionką „#SOLIDARNI Z UKRAINĄ” wraz z grafiką przedstawiającą splecione dłonie w barwach flagi ukraińskiej – granatowo-żółtych na tle zdjęcia budynku Zespołu Szkół w Karlinie
loading