Tradycyjnie, uczniowie w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

Wizyty młodzieży Zespołu Szkół w koszalińskim teatrze stały się już tradycją!

W tym roku szkolnym zaczęliśmy od uczestnictwa w intelektualnej „podróży po życiu”. 7 października uczniowie z klas: LO, ZSZ i gimnazjalnych pod opieką p. Grażyny Chwieduk i p. Adriany Kaszuby obejrzeli w BTD w Koszalinie spektakl „Ony”. Sztuka przedstawia historię młodego chłopca uwikłanego w trudną sytuację rodzinną, który w towarzystwie poznanej po drodze Księżniczki, przemierza świat w poszukiwaniu swojego ojca. Na drodze tytułowego „Onego” staje ponad 50 bohaterów: prawdziwych i wymyślonych, ludzi, zwierząt i przedmiotów. W założeniu reżyserki spektaklu, Aliny Moś-Kerger, „Ony” to: „opowieść dla młodych ludzi u progu dorosłości, wymagająca od nich wysiłku intelektualnego i umiejętności rozszyfrowywania zaskakujących gierek słownych. Niewątpliwie, doświadczyliśmy tego wysiłku. Musieliśmy się zmierzyć z metaforyka i symboliką tej sztuki, ale warto było uczestniczyć w tej intelektualnej przygodzie-wędrówce, spróbować „poczytać” ją na różnych płaszczyznach.

Grażyna Chwieduk
Adriana Kaszuba

loading