Na wesoło w Zespole Szkół, czyli nasz Kabaret

W piątek, 10 października, społeczność ZS świętowała nadchodzący Dzień Edukacji Narodowej. Młodzież gimnazjalna, pod przewodnictwem p. Grażyny Chwieduk, przygotowała akademię poświęconą tematyce uczniów i nauczycieli. Po jej zakończeniu miał miejsce debiut kabaretu, w składzie: Krzysztof Siudowski i Konrad Kleczkowski z klasy II LO. Swój występ w formie stand-upów, przygotowany pod opieką p. Adriany Kaszuby, uczniowie poświęcili, oczywiście, życiu szkolnemu. Konradowi i Krzysztofowi udało się rozbawić szkolną publiczność! Ich artystyczny debiut został doceniony zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, czego dowodem były głośne brawa, gratulacje i wielkie, aczkolwiek bardzo miłe, zdziwienie wyrażane w komentarzach typu: „kiedy oni to zrobili?”. Ważne jest to, że zaprezentowane monologi są autorstwa Konrada i Krzysztofa i „oszlifowane” przez p. Kaszubę. Nasi komicy nie poszli na łatwiznę przerabiając czyjeś stand-upy. Autentyczność występujących i ich charyzma wpłynęły na ten jakże ważny dla nich sukces!
Warto wspomnieć, że pomysł na kabaret zrodził się w czasie ich luźnej rozmowy z p. Adrianą Kaszubą podczas meczu siatkówki nauczycieli z uczniami w maju minionego roku szkolnego. To ważne, że inicjatywa wyszła od uczniów!
Nasz kabaret, na razie dwuosobowy, otwarty jest na współpracę z naprawdę zainteresowanymi uczniami i nauczycielami, którzy chcą tworzyć sztukę komediową, zaprezentować swoje talenty komediowe, pokazać „swoje 5 minut w komedii” .

Adriana Kaszuba
Krzysztof Siudowski
Konrad Kleczkowski

loading