Dzień Otwarty w Zespole Szkół

27 kwietnia odbył się Dzień Otwarty w naszej szkole. Z naszego zaproszenia skorzystało wiele szkół z regionu. Szczególnie dziękujemy dyrektorom i opiekunom gimnazjalistów z Biesiekierza, Dobrowa, Siemyśla, Stanomina i Wrzosowa za umożliwienie przybycia do naszej szkoły i zapoznania się z jej ofertą. Podczas pobytu p. Dyrektor zapoznał z możliwościami dalszego kształcenia w ramach Zespołu Szkół, przybliżył specyfikę nauki w Branżowej Szkole I stopnia oraz zachęcił do odwiedzenia stanowiska przygotowanego przez uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik w ramach naszego Technikum.  Uczniowie z I klasy TM chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat zgromadzonych pomocy naukowych.

Do przygotowania Dnia Otwartego Zespołu Szkół w Karlinie włączył się również jeden z wiodących pracodawców w regionie – firma Homanit Polska, w którym znaczna część naszych uczniów Branżowej Szkoły I stopnia odbywa praktyki. Szacujemy, że podczas całego dnia otwartego przeszło 185 osób odwiedziło to przedsiębiorstwo.

Dodatkową atrakcją Dnia Otwartego była wizyta w nowoczesnej hali sportowej Homanit Arena, w której odbywały się walki półfinałowe odbywającychsię Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim. Wszyscy przybyli uczniowie brali udział w losowaniu cennych nagród, w tym wejściówek na sobotnie finały wspomnianych mistrzostw. Bardzo dziękujemy pani prezes Regionalnego Centrum Turystyki i Sportu – Emilii Filipowicz oraz pani kierownik Referatowi Promocji i Rozwoju Gospodarczego – Magdalenie Jaworskiej-Dużyńskiej za włączenie się w promocję naszej szkoły i umożliwienie uatrakcyjnienia pobytu.

Już w maju zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty Zespołu Szkół, podczas którego będzie również wiele atrakcji. Wkrótce więcej szczegółów!

js

IMG_5293[1] IMG_5294[1] IMG_5296[1] IMG_5297[1] IMG_5301[1] IMG_5312[1] IMG_5311[1]  IMG_5315[1]

Accessibility Toolbar

loading