Z wizytą w Szwecji! (WIDEO)

Dnia 27 września w składzie: Karolina Bronowicka, Aleksandra Donajska, Wiktoria Góralczyk, Dominika Sołtan, Oliwia Stachowska, Szymon Więcek oraz Karolina Wojciechowska pod opieką Pani Justyny Sygi wyruszyliśmy do Szwecji w ramach wymiany europejskiej.

img_1534

Przez tydzień mieszkaliśmy w hostelu, który znajdował się zaraz obok szkoły, w której w dzień przyjazdu nasi szwedzcy koledzy ciepło nas przywitali.

img_1459

Następny dzień zaczęliśmy od zwiedzania szkoły i lekcji… Pierwsza lekcja była nt. globalizacji na świecie,

img_1665

a druga lekcja poświęcona językowi szwedzkiemu.

img_1669

Po zakończeniu lekcji udaliśmy się do miasta na zakupy!

img_1537

Zanim zakupy, wpadliśmy na małe szwedzkie słodkości.

Po zrobieniu zakupów, udaliśmy się na kręgle, gdzie podzieleni na grupy z nowo zapoznanymi szwedzkimi kolegami, zagraliśmy kilka rund, po czym udaliśmy się do hostelu.

img_1622

W czwartek ponownie zaczęliśmy dzień od lekcji szwedzkiego – tę lekcję przeprowadzono specjalnie dla nas. Nauczyliśmy się tam kilku podstawowych zdań, które później wykorzystaliśmy podczas rozmowy z imigrantami. Po lekcji wróciliśmy do swoich pokoi na krótki odpoczynek, bo czekał na nas park linowy! Kiedy dotarliśmy na miejsce, instruktor wytłumaczył nam wszystkie warunki bezpieczeństwa i zaczęliśmy pokonywać wszystkie przeszkody. Po powrocie mieliśmy okazję udać się na basen

img_1924

oraz zwiedzić nieco okolicę.

Ostatniego dnia mieliśmy okazję trochę popracować z naszymi zagranicznymi rówieśnikami. Panie dobrały nas w grupy, a następnie przydzieliły każdej z grup różne zadania. Po skończonej pracy udaliśmy się do auli, w której każda z grup prezentowała wyniki swojej pracy. Kiedy wszystkie grupy zakończyły prezentacje, nadarzyła się świetna okazja do pokazania im, jak wygląda szkoła w Polsce, dlatego włączyliśmy im film promocyjny naszej szkoły. Po pożegnaniu ze wszystkimi udaliśmy się do hostelu, żeby się spakować i zdrzemnąć przed wyjazdem. Podróż w nocy nie była łatwa, ale daliśmy radę!

Wszystko możecie zobaczyć na filmie, który udało nam się zrobić. Myślę, że tam możecie bardziej szczegółowo zobaczyć, jak wyglądał nasz wyjazd. Z pewnością mogę powiedzieć, że wyjazd nam – jako grupie – bardzo się podobał i myślę, że taki wyjazd na pewno zostanie nam na długo w pamięci.

Możliwość kolejnego spotkania z naszymi Szwedzkimi znajomymi już w marcu, w Krakowie. Więcej szczegółów przekażemy wkrótce.

Karolina Bronowicka, uczennica kl. II LO

Dużo więcej zdjęć oczywiście w naszej galerii na Facebooku: Galeria!

A na koniec BONUS do wytrwałych – film z pobytu w Szwecji; montaż: Karolina Bronowicka

loading