Nasze spotkanie z Szymonem Hołownią

„Najlepszą metodą walki ze złym światem, jest tworzyć świat dobry”  – tym oto cytatem posłużył się Szymon Hołownia podczas wczorajszego spotkania autorskiego, zorganizowanego przez bibliotekę w Karlinie. Ten dotąd znany nam jako dziennikarz, publicysta, redaktor oraz współgospodarz programu” Mam talent”– pojawił się u nas jako autor wielu książek oraz założyciel fundacji „Kasisi” i „Dobra Praktyka. Dowiedzieliśmy się więc wiele ciekawych rzeczy na temat jego działalności charytatywnej w Afryce, gdzie opiekuje się hospicjum, domami dziecka, domami dla samotnych matek, szpitalami leczenia chorób głodowych, wioską trędowatych i tym podobnymi ośrodkami utworzonymi na terenie Rwandy, Kongo, Burkina Faso czy też Togo. Bardzo pouczającym okazało się spojrzenie pana Szymona na nas i naszą wiarę oraz jej zastosowanie w praktyce, a więc – nie na koncentracji na sobie, swoich potrzebach, lękach czy też szczęściu – ale na relacjach z innymi ludźmi. Cieszymy się, iż mogliśmy tam być i poznać tak ciekawego człowieka o tak wielkim sercu. Mamy nadzieję, iż każdy z nas przyłączy się do akcji ‘Przybij nam 5”, czy też „Sklep Dobro Czynne 24”,
o czym więcej opowiemy wam w przygotowywanym przez uczniów z klasy III d – reportażu.

Renata Piszak

loading