Powiatowe Eliminacje do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

DSC_3050W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbyły się Powiatowe Eliminacje do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Celem turnieju było podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej.

         W turnieju wzięło udział 8 szkół podstawowych i 5 gimnazjów. Każdy uczestnik eliminacji rozwiązywał testy i wykonywał zadania  praktyczne w zakresie techniki jazdy rowerem oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

         Po podliczeniu punktów, wśród szkół podstawowych, klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Tychowie,

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Białogardzie,

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Daszewie.

Natomiast wśród gimnazjów:

I miejsce – Gimnazjum w Tychowie,

II miejsce – Gimnazjum w Karlinie,

III miejsce – Gimnazjum w Pomianowie.

         Naszą szkołę reprezentowali: Waldemar Bagiński z klasy III b, Patryk Dybalski z klasy III b i Dawid Rutkowski z klasy III a.

Zajęliśmy zaszczytne II miejsce. Cieszymy się i gratulujemy zwycięzcom.

         Szczególne podziękowania należą się Marcinowi Pietruszce z klasy III d i Dariuszowi Jurczakowi z klasy II d , Karolinie Wojciechowskiej z klasy II c, Karolowi Góreckiemu z klasy III a oraz Karolinie Bronowickiej i Jakubowi Popławskiemu z klasy I LO za wsparcie techniczne turnieju.

         Dziękuję również pani Marzenie Czarnas i panu Łukaszowi Kozikowi za pomoc w organizacji tych zawodów.

Emilia Marunowska

Zdjęcia – Marzena Czarnas

Accessibility Toolbar

loading