Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez książek – kolejny sukces Asi z III A

ScanNasza uczennica z klasy III A Joanna Pluta zdobyła kolejną nagrodę w konkursie literackim. Tym razem konkurs ogłosiło ogólnopolskie czasopismo dla młodzieży „Wiktor Gimnazjalista”. Przed uczestnikami konkursu postawiono dwa zadania – napisanie wybranej pracy pod tytułem:

Recenzja ulubionej szkolnej lektury.

Propozycja książki, która Twoim zdaniem powinna znaleźć się na liście gimnazjalnych lektur.

Joanna podjęła się zadania drugiego, z którego wywiązała się doskonale. Napisała recenzję książki pt. „Wszystko za życie” autorstwa amerykańskiego pisarza Jona Krakauera. Konkurs został rozstrzygnięty, a wyniki ogłoszone. Praca uczennicy została nagrodzona i wydrukowana. Swój wybór redakcja uzasadniła następująco: „Wybraliśmy trzy recenzje, które nam się spodobały, które zwróciły naszą uwagę – głównie siłą i celnością argumentacji.”. Autorka wyróżnionej pracy została nagrodzona zestawem młodzieżowych książek. Gratulujemy kolejnego sukcesu!

Pamiętajcie, Józef Czechowicz powiedział: „Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce – na jeden żywot jest skazany”. Nadchodzą wakacje. Powinniście znaleźć czas na czytanie książek. Jeżeli macie problem z wyborem, zgłoście się do polonisty po ciekawe propozycje, zajrzyjcie do biblioteki, zapytajcie koleżankę, kolegę… może coś dobrego polecą. Nawet zestaw szkolnych lektur, za którym nie wszyscy przepadają, kryje perełki. Warto je poznać. Przed Wami czytelnicze wyzwania, a może także konkursy literackie…

Grażyna Chwieduk

loading