Święto Szkoły. Rocznica nadania Gimnazjum w Karlinie Imienia Ludzi Wielkiego Serca i Umysłu

W poniedziałek 25 maja w naszej szkole obchodzono uroczyście Święto Szkoły połączone z 10. rocznicą nadania Gimnazjum w Karlinie imienia Ludzi Wielkiego Serca i Umysłu.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 w Sali Widowiskowej KOK. Poza uczniami, rodzicami i pracownikami szkoły wzięło w nich udział wielu zaproszonych gości – władze Karlina, radni, dyrektorzy szkół, przedstawiciele instytucji działających w naszej gminie oraz lokalni przedsiębiorcy. Honorowymi gośćmi byli Państwo Gabriela i Andrzej Cwojdzińscy – patroni naszej szkoły oraz nestorzy działalności społecznej i pedagogicznej naszego regionu.

Uroczystości rozpoczęły się programem, który prezentował i podsumował zagadnienia związane z pojęciem tolerancji i przejawami jej łamania. W kolejnej części przedstawiono historię nadania imienia, dotychczasowych patronów oraz sylwetki tegorocznych laureatów, czyli Ewy Błaszczyk i Nelsona Mandeli. Część artystyczną wypełniły piosenki, wiersze, taniec oraz prezentacje multimedialne w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na koniec odczytano listy od Ewy Błaszczyk oraz Senator RP Pani Grażyny Anny Sztark. W specjalnie przygotowanym miejscu uroczyście przywieszono zdjęcia nowo wybranych patronów.

Dalsza część uroczystości składała się z kilku elementów przygotowanych przez uczniów na terenie całej szkoły. Zaproszeni goście oraz uczniowie mogli wysłuchać piosenek, obejrzeć wystawę żołnierzyków przygotowaną przez Pana Ireneusza Piecyka nauczyciela Zespołu Szkół Publicznych
w Rymaniu, jak również uczestniczyć w doświadczeniach z zakresu fizyki i chemii. Jedną z atrakcji były też pokazy przygotowane przez grupę paramilitarną. Dla wszystkich przygotowany został również poczęstunek.

Podobne atrakcje przygotowano również dla rodziców, którzy w tym dniu uczestniczyli w zebraniach klasowych.

Daniel Wach

Zdjęcia: Marzena Czarnas

(na pełną fotorelację zapraszamy naszą stronę na Facebooku)

loading