Lux Perpetua podbija Internet!

O NAS:

Jeste11034322_443106302520574_3989503800698255487_ośmy grupą z Zespołu Szkół w Karlinie, nazywamy się Lux Perpetua, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza Światłość Wiekuista. O celu konkursu najlepiej opowie nagrany przez nas film:

https://www.youtube.com/watch?v=lV-qar66JoA&feature=youtu.be

Konkurs jest organizowany przez BOŚ w Warszawie, zaś jego celem jest popularyzowanie i wyjaśnienie pojęć: „fotowoltaika” i „prosumentyzm”. Naszym zadaniem było stworzenie spotu wyjaśniającego te zagadnienia. Warto nadmienić, że w pierwszym etapie konkursu zajęliśmy pierwsze miejsce z wynikiem 239 punktów.

A oto nasz spot:
https://www.youtube.com/watch?v=uT0YPs99_K8&feature=youtu.be

Główną ideą naszego filmu jest przedstawienie w jak najprzystępniejszy sposób pojęć związanych fotowoltaiką i byciem prosumentem. Postanowiliśmy przybliżyć je na przykładzie gminy Karlino i jej mieszkańców, ponieważ dużą wagę przywiązuje się tu do niekonwencjonalnych źródeł energii -przede wszystkim do energii wiatrowej i słonecznej, a na jej terenie znajduje się wiele obiektów i domów zaopatrzonych w ogniwa fotowoltaiczne. Całość upodobniona jest do fragmentu wiadomości telewizyjnych, ponieważ jest to jedna z najbardziej powszechnych i zrozumiałych form przekazywania informacji.

loading