Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATAKażdego roku podstawowe szczepienia ratują życie prawie 3 milionów dzieci na całym świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. To także najprostsza metoda, by ratować życie dzieci na wielką skalę. Niestety nie wszędzie jest to możliwe. Jednym z krajów, w których wciąż umierają dzieci jest Sudan Południowy.

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Oczywiście, że tak. Wystarczy przyłączyć się do kolejnej już edycji akcji UNICEF-u, której celem jest zmniejszenie śmiertelności dzieci. Nasza karlińska młodzież udowodniła, że pomaganie może być przyjemne i wiąże się z pozytywnymi emocjami, przyłączając się do tegorocznej, trzeciej już edycji akcji pt.„WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” organizowanej pod patronatem Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej. Akcja ta polegała na sprzedaży szmacianych laleczek wykonanych przez uczniów a jej cały dochód zostanie przekazany na pomoc ubogim i chorym dzieciom z Sudanu. Miło nam poinformować, iż również nasze uczennice: Marta Kopka, Karolina Wojciechowska, Alicja Potocka oraz Marlena Cyrklewicz – brały udział w tej zaszczytnej aukcji.

Dziękujemy wszystkim wielkim serduszkom za udział w kolejnej już akcji charytatywnej.

R. Piszak

loading