Spotkanie z Sebastianem Kawą

W sobotę 21.02.2015r. uczniowie naszego Zespołu Szkół mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z najwybitniejszym polskim pilotem szybowców – Sebastianem Kawą.
Sebastian Kawa jest światowej sławy szybownikiem, a na swoim koncie ma 10 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale mistrzostw świata, złoty medal Światowych Igrzysk Lotniczych, 5 tytułów mistrza Europy oraz wiele rekordów świata.
Na spotkanie, które zorganizował Aeroklub Koszaliński w auli Politechniki Koszalińskiej, przybyło wielu pasjonatów szybownictwa z całego regionu, ale też i młodych ludzi, którzy dopiero chcieli poznać ten sport. Mistrz wyjaśnił na czym polega szybownictwo i zachęcał obecnych, zwłaszcza młodzież, do podjęcia wyzwania i spróbowania swoich sił w tym pięknym sporcie. Być może wśród obecnych na widowni byli obecni przyszli mistrzowie szybownictwa. Zachęcamy do poszukiwania i rozwijania swoich pasji…

Justyna Syga

 

loading