Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 28 września w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny Klas Pierwszych. Uroczystość przygotowana przez uczniów najstarszej klasy – IV TM dała możliwość wykazania się pierwszakom. Imprezę rozpoczęto „ ślubowaniem na wesoło”, w który pierwszaki przyrzekały : „ na lekcje uczęszczać punktualnie, szkołę godnie reprezentować i wychowawcy starać się nie dołować”.  

Uczniowie w atmosferze dobrej zabawy, w obecności swoich wychowawców i starszych kolegów, prezentowali umiejętności artystyczno-plastyczne, sprawność fizyczną i intelektualną. Z niezwykłym oddaniem i zapałem podejmowali wyzwania, rywalizując o zwycięstwo i tytuł najlepszej klasy.  

W jednej z konkurencji pierwszaczki zaprezentowali wykonane przez siebie portrety wychowawców. W kolejnych musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem zjedzenia jabłka zawieszonego na nitce, pokonać tor przeszkód z piłką na paletce , odgadnąć tytuł filmu i udzielić odpowiedzi na bardzo trudną zagadkę. Atmosfera rywalizacji była tak ogromna, że jury musiało dyscyplinować zaangażowanych wychowawców. Sami wychowawcy również brali udział w konkurencji, w której należało złapać kijem do hokeja trzy ringa rzucane przez wychowanków,.  

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało jury składające się z  p. wicedyrektor Maryli Sochackiej, przewodniczącej Rady Rodziców p. Moniki Dudzik oraz Filipa Stępnia ucznia klasy IV TM. Jury miano najbardziej zgranej klasy przyznało uczniom klasy 1TM. Drugie miejsce zajęła klasa 1 TG, a trzecie miejsce, również na podium, klasa 1 BSI. 

Dla uczniów istotą konkurencji i rywalizacji było zaprezentowanie ducha zgranej i zintegrowanej klasy. Swoim zaangażowaniem udowodnili, że potrafią współzawodniczyć, zwyciężać i cieszyć się z odniesionych sukcesów.  

Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym, radą rodziców i całą społecznością szkoły życzy nowoprzyjętym uczniom wielu sukcesów i nieustającego zapału do osiągania wysokich wyników w nauce.  

Pełna relacja z otrzęsin na naszym fanpage.

Accessibility Toolbar

loading