Informacja dotycząca organizacji kształcenia na odległość w ZS w Karlinie

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Od środy 25 marca 2020 r. rozpoczynamy kształcenie na odległość. Przez ostatnie dni testowaliśmy różne możliwości i uczyliśmy się nowych umiejętności w oparciu o dostępne nowoczesne technologie, aby móc je skutecznie wdrożyć.

Zasady organizacji kształcenia na odległość, w tym sposobu i trybu realizacji zadań szkoły, monitorowania przyrostu wiedzy, oceniania, informowania rodziców i uczniów oraz dokumentowania działań szkoły zawarte są w załączniku do Zarządzenia nr 5/2019/2020 Dyrektora Zespołu Szkół w Karlinie, które otrzymaliście Państwo na Wasze skrzynki w dzienniku elektronicznym oraz została udostępniona na naszej stronie internetowej w zakładce „Nasza Szkoła / Dokumenty”.

Liczymy na Państwa wsparcie i wyrozumiałość. Prosimy o wszelkie sygnały mogące usprawnić naszą pracę. Proszę pamiętać, że przyświeca nam troska o naszych Uczniów, bez których fizycznej obecności szkoła jest przeraźliwie pusta, a nasza praca nabiera zupełnie innego wymiaru. Prosimy, aby mieć pieczę nad bezpieczeństwem młodzieży w sieci, a my ze swojej strony zapewniamy, że materiały przygotowywane przez nauczycieli maksymalnie w 30% zakładają pracę przed monitorem (oczywiście nie dotyczy niektórych przedmiotów zawodowych).

Drodzy Uczniowie, cieszymy się, że pozostajecie z nami w stałym kontakcie i dzielnie wykonujecie zadania,
z którymi o wiele ciężej się zmierzyć niż podczas tradycyjnych zajęć z nauczycielem. Jesteśmy z Was dumni, że mimo wielu przeciwności staracie się odnaleźć namiastki normalności i wciąż liczymy na Waszą determinację w pogłębianiu wiedzy. Jesteśmy tutaj dla Was i śmiało wykorzystujcie wszelkie dostępne formy kontaktu. Pamiętajcie, że zdalne uczenie się to jest Wasze prawo, ale też obowiązek, a podejście lekceważące może doprowadzić do problemów z klasyfikacją.

Uczniowie klas I BSI, od poniedziałku ruszamy z kursami zawodowymi! Też w formie zdalnej, nie zapomnijcie powiadomić o tym Waszych pracodawców. Na Wasze adresy mailowe będziecie otrzymywali materiały i niezbędne wskazówki, do Waszej dyspozycji będzie też platforma edukacyjna. Gdybyście jednak zatęsknili za szkołą i nie chcieli nadrabiać zaległości po ukończeniu kursów, zachęcam aby całkowicie nie porzucać szkolnej aktywności ;).

Podczas zmiany organizacji pracy szkoły do dyspozycji Państwa, również w sposób zdalny, w godzinach swojej dotychczasowej pracy, jest pedagog szkolny Pani Magdalena Malińska – prosimy kontaktować się z wykorzystaniem komunikatora w ramach dziennika elektronicznego lub za pomocą formularza znajdującego się na naszej stronie KONTAKT

Wszelkie sprawy do załatwienia w sekretariacie szkolnym proszę poprzedzać uzgodnieniami za pomocą poczty elektronicznej: zskarlino@zskarlino.pl lub dyżurnym numerem telefonu: 690 990 856

Drodzy Pracodawcy,

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej 25 marca 2020 r. Zespół Szkół w Karlinie przechodzi na kształcenie na odległość. W związku powyższym prosimy, aby powrócić do wcześniejszego systemu i zadbać, aby dni szkolne były dniami wolnymi od praktyk. Kształcenie na odległość jest nie tylko prawem, ale teraz i obowiązkiem każdego ucznia.

Turnusy kształcenia zawodowego uczniów klas I Branżowej Szkoły I stopnia od najbliższego poniedziałku (tj. 30.03.2020) też będą odbywać się w formie zdalnej. Każdorazowo nasi uczniowie zostali zobowiązani do poinformowania Państwa o terminach kursów. W przypadku pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.    

Justyna Syga
Dyrektor Zespołu Szkół w Karlinie

loading