Aktualizacja informacji dotyczącej funkcjonowania szkoły

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Przez ostatnie kilka dni staraliśmy się wdrażać elementy tzw. kształcenia na odległość. Od najbliższej środy 25 marca zostaje wprowadzony obowiązek realizowania podstaw programowych w zdalny sposób. Będzie to dotyczyło zarówno przedmiotów ogólnokształcących oraz kształcenia zawodowego, w tym również ustawicznych form kształcenia (tzw. kursów dla uczniów BSI).

Tak jak wielokrotnie mieliście Państwo okazję usłyszeć w doniesieniach medialnych zbliża się wielki sprawdzian dla polskiej szkoły. Niestety nie mieliśmy szansy odpowiednio wcześniej się do niego przygotować. Będziemy uczyć się nowych metod pracy w okolicznościach, które nie zapewniają komfortu pracy ani uczniom, ani nauczycielom, ale dołożymy starań, aby wypracować jak najlepszą płaszczyznę porozumienia. Liczymy na Waszą cierpliwość i wyrozumiałość oraz otwartość na zaproponowane przez nas rozwiązania. Zapewniamy, że przyświeca nam przed wszystkim troska o wprowadzenie namiastki normalności w tym otaczającym nas zamieszaniu i nie chcemy, aby nasi uczniowie odczuli tylko negatywne konsekwencje tej niezależnej od nas wszystkich sytuacji.

Mamy również świadomość, że sukces całego procesu zależy od efektywnej współpracy na linii szkoła-uczniowie-rodzice-organ prowadzący-pracodawcy.

Przez ostanie dni diagnozowaliśmy potencjalne problemy oraz poszukiwaliśmy sposobów poradzenia sobie z nimi. Nauczyciele weryfikowali dotychczas stosowane programy nauczania tak, aby jak najlepiej dostosować je do metod kształcenia na odległość. Musimy jeszcze dostosować nasz system oceniania do wymogów zdalnego nauczania. Organizując kształcenie na odległość dołożymy również wszelkiej troski, aby zapewnić przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną, o co również apelujemy do Was Uczniowie.

O wszystkich decyzjach i przyjętych rozwiązaniach będziecie Państwo informowani dotychczasowymi kanałami, dlatego prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, a także systematyczne sprawdzanie komunikatora funkcjonującego w ramach dziennika elektronicznego. Zachęcamy, aby w przypadku jakichkolwiek problemów niezwłocznie nas informować.  

Drodzy Uczniowie, niewątpliwie najbliższy czas będzie też szansą dla Was, aby wykazać się zdecydowanie większą odpowiedzialnością za proces uczenia się, niż w przypadku metod tradycyjnej szkoły. Trzymamy za Was kciuki!

Liczymy, że wspólnie uda nam się wypracować jak najlepsze rozwiązania, które przyniosą zadowalające dla nas wszystkich efekty.

Justyna Syga
Dyrektor Zespołu Szkół w Karlinie

loading