Młodzieżowe radne wojewódzkie

All-focus

Dwie uczennice naszego Zespołu Szkół, a jednocześnie radne Młodzieżowej Rady Miejskiej – Paulina Marcinkowska i Zuzanna Ostrowska – zostały radnymi Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego! Rada Młodzieży WZ  jest ciałem konsultacyjnym powołanym przez Marszałka Województwa. Składa się z czterdziestu osób reprezentujących młodzież województwa zachodniopomorskiego. Rada wpływa na rozwój polityki młodzieżowej, stwarza możliwości nawiązywania współpracy, służy jako miejsce wymiany doświadczeń i opinii, a także wypracowuje rekomendacje młodzieży, które są następnie przekazywane władzom regionalnym, krajowym, instytucjom europejskim. Radni biorą udział w spotkaniach Rady – zwykle w Szczecinie (mniej więcej raz na kwartał lub częściej), a tym samym reprezentują głos swoich rówieśników na szczeblu regionalnym. Reprezentanci będą też w pierwszej kolejności zapraszani do udziału w projektach i warsztatach Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

Ireneusz Tyborski

Accessibility Toolbar

loading