Przegląd (nie)poetycki

28 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół miało miejsce wydarzenie niecodzienne. Grupa uczniów działających w ramach grupy artystycznej NOCUSZ pod kierownictwem Renaty Jaguścik-Rudnickiej wystąpiła z ciekawą propozycją.

W auli panował uroczysty nastrój, uczniowie przygotowali recytacje na najwyższym poziomie. I tak też uczniowie szkoły mogli uczestniczyć w niezwykłym przeglądzie poetyckim. Występ był skomponowany tak, by trafić do tych, którzy uważnie skupią się na recytowanych tekstach i je rozpoznają… Występujący bowiem przy akompaniamencie gitary, w bardzo wzniosły sposób recytowali… teksty piosenek disco polo.

Wielu uczniów z widowni szybko zorientowało się w dowcipie, ale wielu nie do końca było pewnych, czego słucha. Recytowane były najbardziej znane teksty piosenek – tych na czasie oraz takich, które były hitami w latach 90.

Przedstawienie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem.

loading