Nie mam teraz czasu…

Prace nad tym projektem trwały długo, ale było warto. Oto efekty naszej pracy – film, który w całości jest adresowany do rodziców. Może on stanowić punkt wyjścia do ciekawej rozmowy z innymi rodzicami, ale też może dać początek refleksji na temat tego, jak wiele czasu w codziennej gonitwie rodzice poświęcają swoim dzieciom.

Film, który mamy przyjemność Wam pokazać to od początku do końca produkcja uczniów. Pomysł na film, a także kolejne etapy jego produkcji – takie jak scenariusz, zdjęcia, montaż, to inicjatywa Karoliny Bronowickiej, uczennicy klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Karlinie.
Film oddaje jej obserwacje i przemyślenia na temat rodzicielstwa. Jak widać, Karolina uważa, że każdy – nawet drobny – gest ma znaczenie.
W realizację filmu zaangażowali się także inni uczniowie Zespołu Szkół w Karlinie – wspaniali aktorzy z klas gimnazjalnych oraz jeden uczeń ze Szkoły Podstawowej w Karlinie.
Opiekę nad całym projektem sprawowała nauczycielka języka polskiego – Renata Jaguścik-Rudnicka. 


Warto wspomnieć, że film powstał w ramach działalności grupy artystycznej Nocusz, która funkcjonuje w Zespole Szkół w Karlinie. Jest to grupa, która na zasadach całkowitej dobrowolności spotyka się trzy razy w tygodniu, aby realizować różne pomysły – nie tylko filmowe, ale też teatralne, recytatorskie i inne. Wiele zależy od inicjatywy i chęci uczniów. Nad tą grupą opiekę sprawuje również Renata Jaguścik-Rudnicka. Grupa ma już na swoim koncie niezwykle udane przedsięwzięcie – wystawienie sztuki opartej na motywach „Opowieści wigilijnej”.

loading