Miesiąc z patriotyzmem

1Prezentacją poświęconą patriotom polskim rozpoczęliśmy w dniu 01 lutego miesiąc z projektem edukacyjnym, którego tematem przewodnim był patriotyzm.

Wszystkie prezentacje prac projektowych uczniów klas trzecich podzieliliśmy na grupy skupione wokół następujących tematów: „Patrioci”, „Polska i Karlino”; „Nasz patriotyzm to dobroć bez granic”, „2016 rokiem Sienkiewiczowskim”; „Bez tej miłości nie można żyć”, „Patriotyzm w sporcie” oraz „Symbole narodowe”.

Wystawie prac towarzyszyły pokazy, filmiki, reportaże, prezentacje multimedialne oraz konkursy przygotowane samodzielnie przez poszczególne grupy. Temat wspólny ”Wartości patriotyczne w literaturze, sztuce, sporcie i nauce” dał uczniom dużo możliwości zarówno pod względem wybrania konkretnego problemu jak i sposobu jego rozwiązania i formy pokazania szerszej publiczności.

Renata Piszak

loading