Wskrzesaj Iskierkę Tolerancji

rr1Dnia 15 grudnia uczniowie Zespołu Szkół w Karlinie wspólnie z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej „Iskierka” przygotowali projekt zatytułowany
” Wskrzesaj Iskierkę Tolerancji”, którego celem było zapoczątkowanie stałej współpracy pomiędzy obiema placówkami. Uczniowie klasy I b, I c, III d oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z podopiecznymi „Iskierki” wystawili wspólnie króciutką scenkę związaną ze stworzeniem świata oraz współczesną wersję „Kopciuszka”. Mogliśmy więc zapoznać się z umiejętnościami naszych gości (malowanie, plecenie koszyków, wyrabianie glinianych naczyń) a także pochwalić się umiejętnościami naszych uczniów uczących się w szkole zawodowej. Nasze wspólne przedsięwzięcie było doskonałą okazją do poznania osób niepełnosprawnych z naszej gminy oraz uczenia się tolerancji poprzez zabawę.  W trakcie spotkania mogliśmy również podziwiać zwycięskie prace konkursowe naszych uczniów, którzy
w formie graficznej przedstawili swoją wizję tolerancji. Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy zabawy wspólnie z widzami zatańczyli Makarenę, pokazując tym, iż osoby z niepełnosprawnością są takie same jak my i tak jak my mogą zajmować należne im miejsce w społeczeństwie.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy ponownie.

Więcej zdjęć i filmików znajdziecie na naszej stronie na facebooku.

Renata Piszak

loading