Festiwal Nauki na Politechnice Koszalińskiej

W dniu 29 września 2016 uczniowie klasy I i II liceum oraz uczniowie klasy III c gimnazjum wyjechali na Politechnikę Koszalińską, aby wziąć udział w XVI Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki.

Ta corocznie organizowana impreza edukacyjna ma na celu popularyzację nauki poprzez prezentowanie zagadnień w ciekawy i przystępny sposób.

Na naszych uczniów czekały wykłady popularnonaukowe z różnych dziedzin, eksperymenty oraz zajęcia w pracowniach i laboratoriach. Młodzież miała również okazję porozmawiać z wykładowcami oraz studentami tamtejszej uczelni. Przed budynkiem politechniki licealiści i gimnazjaliści widzieli nowoczesne maszyny i sprzęt rolniczy. Można było również podziwiać projekcję hologramów, uczestniczyć w eksperymentach ze światłem oraz w warsztatach rzeźby z wykorzystaniem surowców pochodzących z recyklingu. Uczniowie zgniatali cegły i beton, by sprawdzić wytrzymałość materiałów, z których wykonane są nasze domy.

Z dużym zainteresowaniem młodzież wzięła udział w zajęciach, podczas których kształty i obrazy zamieniane były na dźwięki, sprawdzili również możliwości własnej pamięci, poznając jedną z mnemotechnik.

Największym zainteresowaniem wśród gości cieszyły się pokazy laserowe. Nam się również bardzo podobały.

Emilia Marunowska

loading