Rozstrzygniecie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

julka2W dniu 14 marca 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie zostały rozstrzygnięte eliminacje powiatowe XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Spośród 150 prac plastycznych przesłanych do tutejszej komendy, jury konkursu w składzie: Monika Dekajło – plastyk, bryg. Paweł Pyda i kpt. Piotr Niewiadomski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie wyłoniło 20 prac plastycznych do eliminacji wojewódzkich. Prace były wykonane różnymi technikami: grafiką, malarstwem na tkaninie, rysunkiem i kolażem. Komisja oceniła ich wygląd plastyczny oraz zgodność z tematyką konkursu.

Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Wśród nagrodzonych znalazła się także nasza gimnazjalistka Julia Iskrzycka, której praca została zgłoszona dalej do eliminacji wojewódzkich. Gratulujemy.

M. Malińska

loading