II Festiwal Piosenki Europejskiej 2016

25 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się II  FESTIWAL PIOSENKI EUROPEJSKIEJ. Impreza, która ma za zadanie promować naukę języków obcych. Uczniowie mają możliwość zaprezentowania swoich zdolności lingwistycznych za pomocą śpiewu. W konkursie uczniowie wykonywali utwory w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim i polskim. Dodatkowo uczniowie mogą prezentować swoje umiejętności grania na instrumentach, poprzez akompaniament do wykonywanych piosenek. W tej edycji wspomagali swoich kolegów grą na gitarze, keyboardzie, saksofonie, perkusji i flecie. Oprócz wykonawców z Zespołu Szkół w Karlinie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Daszewie, Szkoły Podstawowej w Gościnie, Szkoły Podstawowej nr 5 w Białogardzie, Szkoły Podstawowej w Karlinie, Szkoły Podstawowej w Karścinie, Gimnazjum nr 2 w Białogardzie i Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie

Czujne jury w składzie: Ireneusz Tyborski – grający na gitarze nauczyciel historii, Emilia Marunowska – nauczycielka matematyki i ks. Radosław Występski – mistrz gitary klasycznej prowadzący scholę młodzieżową przy parafii w Karlinie dokonało następującego wyboru:

  • nagrodę ZŁOTEJ NUTKI w kategorii Szkół Podstawowych otrzymał zespół z SP DZASZEWO w składzie: NATALIA PIWOWARCZYK, ALICJA PARADOWSKA, EMILIA JENSEN, ROKSANA WIŚNIEWSKA, OLIWIA URBAŚ w piosence „READ ALL ABOUT IT”,
  • w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył zespół w składzie KAROLINA WOJCIECHOWSKA, KAROL GÓRECKI, JULIA TUROWSKA, JAKUB GINIEWICZ, ALICJA GIEDZION, ŁUKASZ KOWALCZYK, ERYK CYLIPAN i KONRAD KLECZKOWSKI w utworze „STAIRWAY TO HEAVEN”,
  • w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła EWA HAIK, wykonując utwór „DERNIERE DANCE”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, słodycze ufundowane przez Radę Rodziców oraz symboliczne prezenty ufundowane przez wydawnictwo językowe MACMILLAN. Dziękujemy wszystkim sponsorom, osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy oraz KARLIŃSKIEMU OŚRODKOWI KULTURY za udostępnienie auli widowiskowej i sprzętu estradowego. Dziękujemy  opiekunom SP KARLINO – Marcie Tomczyk, SP GOŚCINO –
Annie Juszczak, Joannie Dylawerskiej, SP DASZEWO – Bogumile Piwowarczyk, SP KARŚCINO – Jakubowi Śliwie, SP NR 5 BIAŁOGARD – Violetcie Dawlidowicz, LO BIAŁOGARD – Wandzie Sawko, LO KARLINO – Annie Bialik, ZS KARLINO – Anieli Politowskiej-Pogorzelskiej, ZS KARLINO – Renacie Jaguścik-Rudnickiej, którzy przygotowali  dzieci do występu i zapraszamy za rok.

 

Justyna Syga, Norbert Potomski

Więcej zdjęć na naszej stronie na Facebooku: zapraszamy!

loading