Naleśnikowe potyczki 2016

1 marca czworo uczniów z klas II i III naszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięło udział w międzyszkolnym konkursie na najsprawniejszego w zawodzie kucharz. Byli to Mariusz Dybalski, Roksana Krasecka, Michalina Niedzielska oraz Katarzyna Turowska. Tematem konkursu były ,,Naleśnikowe potyczki”. Konkurs organizowany jest corocznie przez nauczycieli praktycznej nauki zawodu w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 8 w Koszalinie i nasi uczniowie zmierzyli się tam już drugi rok z rzędu z drugo- i trzecioklasistami kształcącymi się w zawodzie kucharz. Konkurs miał na celu sprawdzenie poziomu opanowania wiadomości teoretycznych z zakresu ciast zarabianych w naczyniu (ciasta naleśnikowe) oraz utrwalenie zdobytych umiejętności praktycznych. Uczniowie pracowali w dwuosobowym zespołach najpierw rozwiązując test teoretyczny, a następnie wykonując zadania praktyczne: naleśniki z kurczakiem i pieczarkami oraz naleśniki z jabłkami. Nasze dwa zespoły świetnie poradziły sobie z zadaniami praktycznymi i wykonane przez nie potrawy najwyżej zostały ocenione za walory smakowe i sposób podania. Niestety przegrali rywalizację w części teoretycznej i zajęli odpowiednio II i III miejsce. Za uczestnictwo w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, drobny sprzęt gastronomiczny oraz książki kucharskie. Na koniec odbyła się degustacja przepysznych naleśników. Gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia naszych zdolnych kucharzy!

Justyna Syga

loading