My na Obchodach Narodowego Święta Niepodległości

11.11.3Jak co roku dzień 11 listopada przypomina nam o bardzo ważnym wydarzeniu w historii naszego kraju – to jest o odzyskaniu przez nas niepodległości. I jak co roku, od 97 lat oddajemy w tym dniu cześć bohaterom za ich męstwo i poświęcenie. Te obchody to nasza lekcja historii i patriotyzmu, którą musimy przekazywać z pokolenia na pokolenie, dlatego tak ważne jest aby co roku uczestniczyli w nich nasi uczniowie. Tegoroczne uroczystości zapoczątkowała msza święta, po której wszyscy udaliśmy się pod obelisk w celu złożenia hołdu poległym za wolność ojczyzny. Po przemówieniach szanownych gości, odbyła się część artystyczna w wykonaniu naszych najmłodszych mieszkańców oraz koncert w wykonaniu muzyków z Filharmonii Koszalińskiej. Całość zakończona została refleksjami weteranów wojennych związanymi z losami naszego kraju.

R. Piszak

loading