Nasi absolwenci odnoszą sukcesy

BANER-NOWYNowy rok szkolny a więc nowi goście, kolejne spotkania i warsztaty w naszej szkole. Wrzesień rozpoczęliśmy od akcji ‘spotkania z absolwentami”, w ramach której zaprosiliśmy do nas naszego byłego ucznia Łukasza Piechowicza.

Łukasz po ukończeniu naszej szkoły i Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, rozpoczął dalszą naukę o specjalizacji „Odnawialne Źródła Energii’. Ponadto, od 2015 roku, pracuje jako audytor energetyczny i doradca klienta w kwestiach urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz budownictwa energooszczędnego. Nasz zdolny uczeń w trakcie studiów odbywał staż w Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, gdzie pisał artykuły do magazynu „Globenergia” oraz został współautorem książki „Niska emisja – od przyczyn występowania do sposobów eliminacji”.

Pomimo nawału pracy, Łukasz przyjął nasze zaproszenie i wraz z sympatyczną koleżanką z Rzeszowa – panią Magdaleną Blog – przeprowadził w szkole prezentację oraz pokaz naukowy o odnawialnych źródłach energii i niskiej emisji. Nasi uczniowie mieli więc okazję dowiedzieć się co nieco o energii wytwarzanej przez wiatr, słońce, wodę oraz termy. Prezentacji towarzyszył również pokaz modeli domków budowanych ogrzewanych w ekologiczny  a więc naturalny sposób, znajdujących się w mobilnym laboratorium naszych ekologów.  Dziękujemy naszemu absolwentowi, iż znalazł dla nas czas i życzymy dalszych sukcesów w życiu, zarówno osobistym jak i zawodowym.

R. Piszak

loading