Brąz Mateusza Polskiego podczas Igrzysk Europejskich w Baku

polski01Siedem lat PoBaklgjclacy czekali na medal swojego pięściarza na wielkiej europejskiej imprezie mistrzowskiej. W 2008 roku Marcin Łęgowski zdobył brąz podczas Mistrzostw Europy w Liverpoolu od tamtej chwili aż do dzisiaj nasi reprezentanci nie mogli pokonać bariery ćwierćfinałów. Historię tę zmienił dopiero dzisiaj – MATEUSZ POLSKI (60 kg), który po bardzo trudnym pojedynku pokonał na punkty (2-1) wicemistrza Europy z Mińska (2013), Vazgena Safaryantsa. W półfinale turnieju bokserskiego I Igrzysk Europejskich w Baku rywalem Mateusza  Francuz był Sofiane Oumiha, który pokonał Mateusza na punkty. Mateusz wraca jednak do kraju z brązowym medalem wpisując się tym wyczynem do historii boksu polskiego.

Mateusz – wszyscy jesteśmy z ciebie dumni i trzymamy kciuki za punkty na wejście do Mistrzostw Świata :D

R. Piszak

loading