I Festiwal Piosenki Europejskiej w Karlinie

30 kwietnia 2015 roku sala widowiskowa Karlińskiego Ośrodka Kultury zamieniła się w niezwykłą scenę muzyczną dzięki Festiwalowi Piosenki Europejskiej zorganizowanego przez Zespół Szkół w Karlinie. Inicjatorzy tego wydarzenia zaproponowali, aby w ten sposób uczcić XI rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.
W imprezie udział wzięło 92 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z naszego regionu. W kategorii szkół podstawowych znaleźli się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4 w Białogardzie, Szkoły Podstawowej w Daszewie, Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Karścinie, Szkoły Podstawowej w Karlinie. Natomiast w starsze kategorii wiekowej mieliśmy przyjemność wysłuchać uczniów z Gimnazjum w Pomianowie, Gimnazjum w Biesiekierzu im. Wybitnych Ludzi i Gimnazjum w Karlinie im. Ludzi Wielkiego Serca i Umysłu.
Ideą konkursu było zaprezentowanie piosenek w różnych językach Unii Europejskiej, dlatego mogliśmy posłuchać utworów w języku angielskim, niemieckim, portugalskim, hiszpańskim i rosyjskim. Poza konkursem znalazły się też utwór polski i czeski. Festiwal miał otwartą formułę i wykonawcy śpiewali piosenki w grupach lub indywidualnie. Niektórzy wykonawcy prezentowali piosenki z akompaniamentem gitarowym, co nadawało im jeszcze większej autentyczności. Najlepszego wykonawcę wybierała publiczność . W kategorii szkół podstawowych nagrodę Złotej Nutki otrzymała grupa uczniów ze SP Daszewo w składzie: Natalia Piwowarczyk, Alicja Paradowska, Aleksandra Solarz, Nikola Fabiszak, Patrycja Wojnarowska, Klaudia Kurpan , Nikola Gorazda za interpretację piosenki „We’re all in this together” High School Musical. W kategorii szkół gimnazjalnych Złotą Nutkę zasłużenie otrzymała Zuzanna Kasprzak z Gimnazjum w Karlinie im. Ludzi Wielkiego Serca i Umysłu.
Ogólnie wysłuchaliśmy 26 utworów w konkursie i miło nam było obdarować uczestników upominkami dzięki sponsorom: wydawnictwom Macmillan i Pearson. Ponadto wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zgromadzona publiczność spisała się znakomicie, witając brawami uczestników oraz żywiołowo reagując na występy piosenkarzy. Wszystkie występy uczestników Festiwalu będzie można wkrótce obejrzeć w Internecie.

Norbert Potomski, JustynaSyga

Accessibility Toolbar

loading