Warszawa 2015

Właśnie zakończyła się wycieczka naszych uczniów do stolicy. W dniach 14-17 marca 22 uczniów z klas III i II gimnazjum wraz z opiekunami wyjechało do Warszawy i realizowało bogaty program edukacyjny. Najważniejszymi punktami programu były wizyty w Muzeum Fryderyka Chopina, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich, w Sejmie RP oraz na Stadionie Narodowym.
Wszystkie miejsca zrobiły na uczestnikach duże wrażenie, jednak opinie uczniów jednoznacznie wskazują Muzeum Powstania Warszawskiego jako miejsce wywołujące najwięcej emocji. Przeciwwagą dla miejsc związanych z historią miasta i kraju była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Pozwoliła ona na realizację wielu ciekawych doświadczeń z różnych dziedzin nauk matematyczno-przyrodniczych.
Oczywiście wyjazd był też okazją do integracji grupy i rozwijania wielu umiejętności przydatnych w codziennym życiu. Już siedmiogodzinna podróż pociągiem dostarczyła niezapomnianych wrażeń (niektórzy mieli okazję odczuć je po raz pierwszy w życiu). Nocleg w wieloosobowych pokojach hostelu, przejazdy komunikacją miejską (metro, autobusy i tramwaje), zupełnie odmienny rytm życia wielkiego miasta były dodatkowym elementem, który uzupełnił program wyjazdu. Poza zaplanowanymi punktami programu udało się jeszcze zobaczyć kilka ciekawych i ważnych miejsc (pomnik Syrenki, Pomnik Pomordowanych na Wschodzie, Grób Nieznanego Żołnierza, Stadion Legii Warszawa, Warszawska Zachęta). Oczywiście dodatkową atrakcją była też wizyta w centrum handlowym Złote Tarasy, gdzie uczniowie mogli dokonać zakupów. W trakcie spaceru uliczkami Starego Miasta oraz w czasie wizyty w Sejmie RP udało się również zobaczyć i porozmawiać ze znanymi osobami ze świata polityki (Magdalena Ogórek, Anna Grodzka, Jerzy Wenderlich).
Uczniowie zostali podzieleni na 6 grup. Każda z nich miała za zadanie przygotować prezentację dotyczącą jednego z odwiedzanych miejsc. Prezentacje przygotowane przez uczniów zostaną przedstawione w piątek 27 marca.

loading