Nie tylko angielski humor, ale po angielsku

15 stycznia 2015 roku uczeń naszego liceum Konrad Kleczkowski wziął udział w ogólnopolskim Anglojęzycznym Festiwalu Humoru w Żyrardowie. Tegoroczna, już ósma, edycja Festiwalu wypadła imponująco zarówno jeżeli chodzi o liczbę uczestników (24 szkoły z całej Polski) jak i poziom prezentowanych skeczy. Większość z przedstawionych przez licealistów skeczy stanowiły adaptacje Latającego Cyrku Monty Pythona, dlatego też na tym tle bardzo oryginalnie zaprezentował się nasz uczeń z monologiem własnego autorstwa – „The Request”, w którym przedstawił w zabawny sposób prośbę zdesperowanego i uwikłanego w perypetie życiowe młodego człowieka. Konrad przez dwa miesiące dzielnie przygotowywał się do występu, a nad poprawnością językową całego przedsięwzięcia czuwała nauczycielka języka angielskiego Justyna Syga. Występ Konrada spotkał się z ciepłym przyjęciem licznie zgromadzonej widowni, co jest niewątpliwie najważniejszą nagrodą dla artysty. Ideą Festiwalu jest szeroko idąca współpraca i integracja szkół ponadgimnazjalnych, które dbają o wyzwalanie twórczych pomysłów swoich uczniów, a także wierzą, że dowcip, żart oraz dobry humor jest dobrym sposobem na poprawianie relacji interpersonalnych i ożywianie życia szkolnego. Impreza pokazała jak wielki potencjał drzemie w młodych ludziach i jak kreatywni potrafią być, jeżeli tylko umożliwi im się wyrwanie ze szkolnych, czasami sztywnych, ram. Jesteśmy pod wrażeniem rozmachu i organizacji tego przedsięwzięcia i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli chwalić się sukcesami naszych uczniów.


Justyna Syga

loading