ŚWIATOWY DZIEŃ SWIADOMOŚCI AUTYZMU

Z okazji Dnia Świadomości Autyzmu uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „AUTYZM – KROK NAPRZÓD”, która odbyła się w dniach 1-2.04. 2023 r. w Słupskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.  Celem konferencji było promowanie fachowej wiedzy o autyzmie w sposób naukowy, ale również z perspektywy studentów, pracodawców, osób w spektrum i ich rodzin. W programie umieszczono prelekcje autorytetów i osób, którym temat autyzmu jest bliski, a także sesje dyskusyjne m.in. na temat dorosłości w spektrum. Organizatorami konferencji byli Fundacja Progredi oraz  członkowie komitetu organizacyjnego Tomasz Dobrowolski i dr Jolanta Maciąg z Akademii Pomorskiej w Słupsku.  Większość prelegentów było blisko spokrewnione z osobą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (dzieci), niektórzy z nich byli osobami z ASD. Wszystkich zdecydowanie łączyła pasja i powołanie do tego co zrobili i co robią dla osób dotkniętych autyzmem.

Konferencja była wyjątkowa pod każdym względem i w swojej tematyce uwzględniał większość zapytań i obaw – rodziców, nauczycieli, osób z ASD. Kto nie mógł być na konferencji może ją obejrzeć. Wszystkie wykłady były nagrywane i wkrótce będą umieszczone na stronie Fundacji Progredi. https://www.fundacjaprogredi.pl/

fotografie i tekst: Emilia Marunowska

Accessibility Toolbar

loading