Realizacja projektu edukacyjnego: „Razem w Zawodową Przyszłość-BIS!” Wizyta w Firmie z branży Poligraficznej

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO FABRYKI OPAKOWAŃ W BONINIE

Uczniowie klas czwartych Technikum w Karlinie mieli możliwość utrwalenia wiadomości o druku offsetowym arkuszowym. Z bliska obejrzeliśmy cały proces powstania opakowania, od przygotowania stosu arkuszy do powstania gotowego wyrobu.

Filip Lenkiewicz i Filip Więcławski samodzielnie za pomocą tzw. paleciaka pomagali w utworzeniu stosu arkuszy do druku, uczestniczyli w etapie mocowania obciągu gumowego, a Anastasiia miała okazję nałożenia farby na wałek. Z bliska mogliśmy obejrzeć procesy sztancowania i kaszerowania. Na pewno uczniom już nie pomylą się te pojęcia.

Wrażenie zrobiły na nas duże hale produkcyjne i przestrzenie magazynowe, w których znajdowały się maszyny i materiały. Park maszynowy w fabryce składa się z urządzeń renomowanych firm ROLAND, BOBST i SLOTER. W fabryce mogliśmy oglądać maszynę offsetową składającą się z sześciu agregatów. Pan drukarz Mariusz Sadowski pokazał nam jej elementy, mogliśmy wskazać wałki farbowe i wodne. Dowiedzieliśmy się, że aby spasować ze sobą wszelkie punktury formatowe do odrzutu na makulaturę przeznaczonych jest aż 300 sztuk arkuszy.

Bardzo dziękujemy Państwu Alinie i Władysławowi Pyrka za pomoce dydaktyczne, które otrzymaliśmy: wydruki arkuszy, blachy, wykrojniki i opakowania w formie gotowego wyrobu poligraficznego.

Accessibility Toolbar

loading