Integracyjny spływ kajakowy

Zdjęcie przedstawia grupę uczniów płynących w kajakach po rzece
Zdjęcie przedstawia grupę uczniów płynących w kajaku po rzece

W dniu 07.06.2021 r. odbył się pierwszy w tym roku szkolny spływ kajakowy. Celem wyjazdu była integracja uczniów po długich miesiącach odosobnienia i przebywania w domu.  Uczestniczyło w nim 23 uczniów z klasy trzeciej i klas drugich. Gratulujemy za odwagę jedynej dziewczynce w tej grupie. 

Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z tego typy atrakcją. Wycieczkę rozpoczęliśmy zbiórką na terenie szkoły. Następnie w dobrych humorach wyruszyliśmy na przystań kajakową. Organizator imprezy przeprowadził instruktaż dotyczący bezpieczeństwa i zasad zachowania w trakcie spływu. Uzbrojeni w wiosła i kapoki zabraliśmy się do wodowania kajaków. Już w trakcie tej czynności śmiechu było co niemiara. Następnie cała grupa zwodowała się. Potem wszyscy wiosłując, korzystali z pięknych widoków i palącego słońca. Ważki towarzyszyły nam w trakcie całej podróży. Oczywiście nie obyło się bez wywrotki, przypadkowych zderzeń kajaków, zwiedzania sitowia i tataraków oraz utknięcia kajakiem na przewróconych i zatopionych drzewach. Pomimo wielu przeciwności, grupa zdała rewelacyjnie egzamin z kajakowania. Młodzież pomagała sobie wzajemnie. Wszyscy dobrze się bawili i niewątpliwie zapamiętają tę wycieczkę na długo.

Dziękuję bardzo Regionalnemu Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie, ratownikom WOPR, panom zapewniającym transport kajaków i kajakarzy, naszym opiekunom oraz wszystkim uczestnikom spływu. 

Po więcej zdjęć zapraszamy na stronę naszej szkoły na Facebooku!

loading