Informacja Ministra Edukacji Narodowej – praktyki zawodowe dla uczniów klasy III BSI

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło zmiany w zakresie możliwości powrotu uczniów klasy III Branżowej Szkoły I stopnia na praktyki zawodowe do swoich pracodawców od 01 czerwca 2020 roku.

Zgodnie ze zmianami w rozporządzeniu, uczniowie klasy III Branżowej Szkoły I stopnia, będący pracownikami młodocianymi, mają możliwość powrotu na praktyki w celu lepszego przygotowania do egzaminu zawodowego, do którego pozostało już tylko kilka tygodni. Powrót ucznia na praktyki jest dobrowolny, dlatego niezbędnym warunkiem jest wyrażenie zgody przez samego młodocianego lub jego rodziców, jeżeli jest jeszcze niepełnoletni.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa, do której link podaję poniżej.

Justyna Syga
Dyrektor Zespołu Szkół w Karlinie

https://www.gov.pl/web/edukacja/od-1-czerwca-wznawiamy-praktyki-i-zajecia-praktyczne-dla-kolejnej-grupy-uczniow

loading