Wyjątkowy Dzień Europy

Dzień Europy obchodzony co roku 9 maja, jest dniem, w którym świętujemy pokój i jedność w Europie. Aby uczcić ten dzień, na początku maja wszystkie instytucje europejskie organizowały co roku w Europie i na całym świecie szereg wydarzeń, debat, koncertów, wizyt oraz innych działań mających na celu informowanie społeczeństwa o Unii Europejskiej.

Jednakże ten rok jest inny z dwóch powodów. 
Po pierwsze, w tym roku wyjątkowo wszyscy obchodzimy to święto przez Internet, po drugie, wszyscy solidarnie wyrażamy uznanie dla ludzi walczących z koronawirusem.

Na ten dzień zaplanowany mieliśmy Dzień Języków Obcych, jednakże wyjątkowy rok, wymaga wyjątkowych działań, a więc przygotowaliśmy kilka słów na temat Unii oraz krótką prezentację w języku angielskim o naszym kraju, mieście i naszej szkole. Zapraszam do obejrzenia.

Renia PW

loading