Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dziś obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek !

Wszystkim pracownikom Bibliotek składamy serdeczne życzenia :-)

I choć aktualnie część bibliotek jest zamknięta to w zaciszu własnych domów często sięgamy po książki. Mówi się, że ilu ludzi tyle opinii. W sprawie książek jest podobnie. Są tacy, którzy lubią czytać biografie, inni rozpływają się w romansach a jeszcze inni w kryminałach. Nasi nauczyciele przedstawiają  swoje typy:

Grażyna Chwieduk

Elżbieta Cherezinska – powieść historyczna

Camilla Läckberg – powieści kryminalne

Katarzyna Bonda – powieść kryminalna

Erich Segal – powieść

To są moje propozycje.

Oczywiście Segala czytam po polsku :)

Marzena Czarnas

Ja polecam historię regiony… dla uczniów lekka, historyczne książka o nas – „Opowieści znad Parsęty”.

Marta Glinka

Jeśli chodzi o mnie to lubię książki na faktach ( ostatnia moja to Byłam arabską Stewardesą), ale również kryminały typu Dziewczyna z tatuażem :)

Magdalena Malińska

Aktualnie sytuacja wymusza na mnie czytanie głównie pozycji przygodowych. Jeśli ktoś chciałby nadrobić zaległości z dzieciństwa albo przenieść się w świat baśni to gorąco polecam szczególnie –  III część z cyklu Opowieści z Narnii – Podróż „Wędrowca do Świtu” autorstwa  C.S. Lewisa.

Osobiście traktuję książki jako swojego rodzaju relaks uwielbiam powieści kryminalne i detektywistyczne ostatnia jaką czytałam to Duchy Niebiańskiej Jerozolimy – Darii Desombre. Lubię także czytać książki Danego Browna i Zygmunta Miłoszewskiego.

Emilia Marunowska

Charlotte Link – Poszukiwana.
Heather Morris – Tatuażysta z Auschwitz
Małgorzata i Michał Kuźmińscy – Śleboda

Dorota Olszewska

OLga Tokarczuk OPOWIADANIA BIZARNE
Charlotte Chandler MARLENA DIETRICH
To moje ostatnie pozycje..

Maryla Sochacka

Zdecydowanie biografie.

Accessibility Toolbar

loading